Odpoledne se následně vypravil vlak vedený parní lokomotivou řady 423.009 Velký bejček po stejné trati přes Dolní Lipku a Letohrad zpátky do České Třebové.

Nostalgická jízda se jako již tradičně těšila velkému zájmu veřejnosti, navíc tentokrát neunikla ani pozornosti filmařů. Asi největší radost však měly zejména děti.

„S tatínkem jezdíme na parní vláček pravidelně, bylo to super. Jsem rád, že jsem se ve vlaku mohl potkat i s kamarády,“ prozradil teprve sedmiletý Lukáš Pergl.

Cílem této akce je především zatraktivnění turistické oblasti, kde se nachází nejen Králický Sněžník, ale také tvrz Bouda, Vojenské muzeum Králíky, středisko na Dolní Moravě nebo pěchotní srub K-S14.

Nostalgické jízdy (nejen) pro příznivce historické železnice jsou nyní na programu každou sobotu až do 28. září. V čele vlaků se budou střídat již zmíněná parní lokomotiva Velký bejček a motorový vůz M 286.0001 Krokodýl z roku 1962.

Vlaky odjíždí vždy v 8.54 hodin z České Třebové, zpět z Hanušovic vyráží ve 14.30 hodin. Upravený jízdní řád platí pouze v sobotu 17. srpna v rámci tradiční akce Cihelna v Králíkách.