Městu se tak podařilo využít divadelní prostory, kde dříve bývala problémová herna. Ta se stala terčem kritiky zastupitelů i veřejnosti. Vadilo především to, že se hazard provozuje v budově města.

Navíc policie zde v minulosti musela řešit několik incidentů s opilci či gamblery.

Nájemce proto musel skončit a vedení divadla se snažilo prostory znovu pronajmout ke smysluplnějšímu využití.

Jenže to se nepodařilo, žádný podnikatel uvolněnou provozovnu nechtěl. Nakonec vedení města rozhodlo, že se do ní nastěhuje infocentrum, které sídlilo v muzeu.

„Centrum bude nabízet turistům a široké veřejnosti informace o historii, památkách, firmách, institucích a úřadech, které ve městě a okolí působí. Kromě toho bude zajišťovat průvodcovskou činnost a prodej propagačních materiálů," sdělila mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková.

Svou činnost městské centrum nově rozšíří také o prodej regionálních produktů, jako jsou například Staroměstské máslové trubičky z dílny Olgy Gřundělové, čokoláda z ruční dílny Jany Kašparové z Velkých Losin, Šípkové víno z Jeseníku, sýry Dita ze Šumperka, výrobky z rodinné konzervárny Via Delicia ze Zábřeha, lihoviny z Maršíkovského mlýna a další pochoutky z regionu.

Do informačního centra se lidé dostanou vchodem z Hlavní třídy, který je spojený s vedlejší restaurací Opera. Pro imobilní občany je upraven přístup z vrátnice divadla.