„Bydlím v paneláku, takže nemám vlastní zahrádku. Pokud si budu moct na trzích koupit ovoce a zeleninu za dobrou cenu, budu ráda. Nevadily by mi ani řemeslné výrobky," řekla Jeseničanka Anežka Bláhová.

Farmářské trhy pořádá v Jeseníku agentura, která stejné akce zajišťuje v Opavě, Krnově a Bruntálu. Město se s ní na zkoušku dohodlo na třech termínech. Radnice má zájem, aby se na trzích prodávalo skutečně farmářské zboží či aby měl prodej úroveň.

„V případě, že budou odezvy kladné a že firma dodrží, na čem jsme se domluvili, asi nevidíme problém, proč s ní nespolupracovat dál," řekl místostarosta Jeseníku Libor Halas.

Nezávisle na farmářských trzích chce radnice na Masarykovo náměstí během dubna pořídit čtyři až šest jednotných stánků krytých plachtou, jeden v ceně okolo patnácti tisíc korun. V letní sezoně budou sloužit pro prodejce, kteří v centru města i nyní nabízejí své zboží. Často pod nevzhlednými konstrukcemi krytými igelitem.

„Vyzkoušíme, jestli je někdo neponičí. Prostor hlídá městská kamera, tak by nemusely být hned zničené. Doufáme, že nám vydrží minimálně dvě až tři sezony," poznamenal místostarosta Halas.