„Sjízdná je například trasa mezi Švýcárnou a Červenohorským sedlem, dá se vyjít i kolem Pradědu, dobré podmínky jsou také v Karlově. Zatím je ale stopa neupravená, co si běžkaři prošlapou to mají. Rolby vyjedou snad před víkendem,“ řekl dispečer Horské služby Jeseníky Jiří Hejtmánek.

V provozu budou o víkendu tři lyžařská střediska. Kromě Branné a areálu K3Sport v Koutech zimní sezónu zahájí také areál Bonera na Ramzové.

„Zasněžovali jsme a ještě k tomu napadlo zhruba dvacet čísel přírodního sněhu. O víkendu lyžaři mohou využít sjezdovku z Šeráku na Čerňavu,“ řekl Karla Kubíčková z areálu Bonera.

Sněhová děla také pro lyžaře připravují svahy v areálu K3Sport v Koutech nad Desnou. „O víkendu bude opět v provozu pouze jediná sjezdovka K snowparku o délce 410 metrů. Úpravu ostatních ještě nestihneme,“ řekla Kateřina Lasovská z informačního centra kouteckého areálu.

Naopak spuštění vleků neplánují na Červenohorském sedle, kde zatím není umělé zasněžování. „Sněhu je příliš málo, na sedle sotva deset čísel,“ konstatoval jednatel šumperského Ski klubu Tomáš Klíma.

Podle meteoroložky Barbory Tobolové z ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu není ale prognóza pro milovníky zimních sportů optimální, pršet má totiž ještě před víkendem i na horách. „Sněžení je možné očekávat až k pátečnímu večeru a od nadmořské výšky 800 metrů. To už ale budou slábnoucí srážky,“ uvedla. V sobotu bude hezky, srážky předpověď nehlásí, teploty by se měly pohybovat nad nulou.