Spoj ze Šumperku pojede přes Skřítek, Rýmařov, Malou Morávku a Hvězdu až na Ovčárnu pod vrcholem Pradědu. Jezdit bude vždy o sobotách, nedělích a ve státní svátky. Ze Šumperku bude odjíždět pět minut po osmé hodině ráno a na Ovčárnu dorazí v 10.20 hodin.

Zpět z Ovčárny se bude vracet v půl čtvrté odpoledne a do Šumperku dorazí deset minut po sedmnácté hodině. Spoje nejsou určené jen pro cyklisty. Cyklobusy jsou provozovány jako běžné autobusové linky a mohou je využít k přepravě jak cykloturisté s jízdními koly, tak i pěší turisté a všichni ostatní cestující.

Cyklisté zaplatí k ceně klasické jízdenky za přepravu kola patnáct korun. „V letošním roce budeme provozovat cyklobusy už jedenáctou sezonu. Každoročně přepraví okolo dvaceti tisíc turistů a přibližně šestnáct set jízdních kol," řekla Pavla Struhalová, ředitelka společnosti Arriva Morava, která spoje provozuje.

Pokud chtějí mít turisté jistotu, že se do cyklobusu opravdu dostanou, mohou si jízdenku i s místenkou zakoupit předem přes rezervační systém dopravce na internetové adrese https://amsbus.cz/arriva. Zájem je velký. Například na sobotu 27. června ráno zůstávalo ve čtvrtek odpoledne už jen jedenáct volných míst.