Na Šumpersku tradiční akce začne 4. a potrvá do 13. ledna. Tříkrálovou sbírku místní Charita zahájí první lednový pátek v Šumperku na Točáku. Od 13 do 16 hodin budou moci příchozí zdarma ochutnat novoroční zelňačku, pro děti budou připraveny drobné dárky. Ve stejný den se od 17 hodin v rapotínském kostele Nanebevzetí Panny Marie uskuteční Tříkrálový koncert.

Na Zábřežsku a Mohelnicku vyrazí do ulic zhruba 340 skupin koledníků. „Myslím, že je to o něco více, než při minulém ročníku sbírky," poznamenala koordinátorka Tříkrálové sbírky v tomto regionu Pavlína Hošková. Lidé budou koledníky na území, kde působí Charita Zábřeh, potkávat od 2. do 7. ledna.

Hned na Nový rok začnou koledovat skupinky dobrovolníků na Jesenicku. Bude jich okolo sedmi desítek a domácnosti budou s přáním do nového roku a s prosbou o finanční příspěvek pro potřebné obcházet do 14. ledna.

Výtěžek Tříkrálové sbírky se dělí podle předem stanoveného klíče. Menší část jde na projekty diecézních charit nebo na humanitární pomoc, dvě třetiny vybraných peněz zůstávají v regionu. Na Jesenicku již vědí, na co tento díl výtěžku použijí.

„Vybírat se bude na rekonstrukci koupelen v Domě pokojného stáří svaté Hedviky ve Vidnavě," řekla ředitelka Charity Javorník Helena Paschkeová.