„Základem je individuální domluva. Některé děti k nám chodí každý den, některé třeba jen jeden den v týdnu na dopoledne nebo odpoledne. Rodiče k nám můžou dát děti i nárazově, když zrovna potřebují.

Učitelka Silvie Kapellová vzkazuje rodičům: „ Stále nabíráme nové děti a to i během roku. V malém kolektivu deseti až dvanácti dětí funguje stejný režim jako ve státních zařízeních. Díky menší skupince se můžeme věnovat každému dítěti individuálně."

Dodala, že děti se naučí základní věci ohledně osobní hygieny, stravování dále se pak zapojují do skupinových her, vyzkoušejí si sportovní a pohybové aktivity. „Přechod mezi domovem a velkou skupinou až třiceti dětí ve státní školce tak nebude pro budoucí malinkáče tak drastický," vysvětlila Silvie Kapellová.

Aktivity v Žabce jsou přizpůsobené pro nejmenší děti. Většinu tvoří tříleté děti, kteří se třeba nedostali do klasické školky. K dispozici je velká bezpečná zahrada s průlezkami, houpačkami, zahradními hračkami a nadstandardně vybavené vnitřní prostory i s oblíbenou hernou. Odpoledne se děti mohou zapojit do některého ze široké nabídky kroužků od angličtiny až například po výrazový tanec.

V úterý a v pátek pak fungují v Žabce i jesle pro nejmenší děti pod dohledem zdravotní sestry.

Ceny za služby spojené s hlídáním dětí jsou závislé na délce pobytu. „S každým rodičem se můžeme dohodnout individuálně, kdy budou děti naši školku navštěvovat. Potom se domluvíme i na ceně," dodala Silvie Kappelová.

A jaký zájem je o služby soukromé školky rodičů? „O soukromé školce v Šumperku jsem zatím neslyšela, ale určitě se mi někdy bude hodit možnost nárazového hlídání dětí. Uvažuji, že do budoucna ji využiju," řekla mladá maminka Martina Fuchsová.

Michal Šíma