Ubytovat se mohou například jinde v okolí, ale do hotelu si mohou přijít zaplavat do bazénu, dopřát si saunu nebo se najíst v hotelové restauraci. To bylo ještě donedávna výsadou hotelových hostů.

„Hotel se nachází ve velmi lukrativní poloze. Nadmořská výška nad tisíc metrů je pro řadu lidí atraktivní. Bylo by rozhodně škoda ho nechat padnout, i když za poslední dva roky přišel téměř o veškerou klientelu. Nyní se hotel snažíme více otevřít pro veřejnost. Je nesmysl, aby sloužil jen pro ubytované hosty. Areál na Červenohorském sedle chceme oživit,“ vysvětlil nový nájemce Tomáš Sedláček.

Hotel poslední dva roky skomíral. Ránu mu totiž zasadila rekonstrukce frekventované vozovky, kvůli které byl hlavní tah přes Červenohorské sedlo uzavřen. Silnice byla průjezdná pouze v zimní sezoně.

Tehdejší nájemce proto po loňské zimě propustil zaměstnance a hotel zavřel. Jeho provoz se stal ekonomicky neúnosným, v letní sezoně by totiž do horského hotelu zavítala jen hrstka návštěvníků. Většinu jich odrazovala skutečnost, že silnice na Červenohorském sedle prakticky končila a do jiných atraktivních míst Jeseníků turisté museli putovat po dlouhých objížďkách.

„Zatím máme pozitivní ohlasy, hlavně od místních lidí. Otevření hotelu přineslo pracovní příležitosti pro šestačtyřicet lidí z okolí, smlouvy máme také s místním dodavateli. Řada lidí rovněž uvítala, že jsme zpřístupnili restauraci, kde vaříme z kvalitních surovin tradiční jídla. Navíc za ceny, které jsou stejné jako v podhůří. Žádné horské přirážky neúčtujeme,“ dodal Sedláček.

Návštěvníci Červenohorského sedla nyní mají možnost relaxace v dvanáctimetrovém bazénu, který splňuje všechny hygienické a bezpečnostní normy. Žádné jiné rekreační zařízení v Jeseníkách zatím koupání pro veřejnost nenabízí. Pokud horské chaty mají bazén, je určen jen pro ubytovanou klientelu.

„Otevření bazénu vítáme. Do Jeseníků s rodinou jezdíme často a této možnosti relaxace určitě využijeme. Po celodenní túře nebo lyžování bude bazén skvělý,“ konstatovala Jiřina Pěničková z Olomouce, která zamířila s rodinou na sjezdovky na Červenohorském sedle.