Hned první den po požáru odstartovala sbírka ve škole, kam chodí tři synové Veroniky Hejskové.

„Už se scházejí první příspěvky. Učitelky přinesou oblečení pro kluky a zeptáme se dětí, jestli budou chtít i ony pomoci,“ řekla ve středu ředitelka školy Irena Rudolfová.

Během jediného dne se vybralo mezi pedagogickým sborem devět tisíc korun, které ředitelka ve středu dopoledne zoufalé ženě předala.

Další pomoc na sebe nenechala dlouho čekat. Obecní rada schválila pro začátek Veronice Hejskové dar deset tisíc korun.

Úžasná nabídka přišla od manželů Červených z Domašova, kteří rodině nabídli ve svém domku na půl roku bydlení.

„Původně jsme chtěli Veroniku Hejskovou se syny umístit v naší ubytovně, ale podmínky u Červených mají mnohem lepší. Pokud se v obci uvolní byt, dostane je rodina přednostně,“ slíbil Miroslav Kružík, starosta obce Bělá pod Pradědem, pod kterou osada Domašov patří.

Veronice Hejskové slíbil i další pomoc. Požár jí totiž zničil pračku, kterou žena ještě neměla splacenou. „Chci se obrátit na společnost, které pračku splácí, aby jí něco odpustila,“ uvedl Kružík.

Další nabídky pro postiženou rodinu přicházejí z různých stran. „Máme už devět pytlů s oblečením, lidé přinášejí pro děti i skoro nové hračky. Potěšila mě nabídka Pavla Perutky a jeho firmy Unistav, která přislíbila, že pro Hejskovy zhotoví nábytek za režijní cenu,“ uvedl Kružík

Nyní čeká Veroniku Hejskovou běhání po úřadech a vyřizování záležitostí kolem nešťastné událostí.

„Bydlení u Červených už si byla prohlédnout, doporučili jsme jí, ať sepíše věci, které ještě pro chod domácnosti potřebuje, obec jí určitě na holičkách nenechá,“ dodal starosta.

Zároveň vyzval ochotné lidi, kteří chtějí nešťastné rodině pomoci, ať kontaktují Obecní úřad v Bělé pod Pradědem, nebo přímo starostu na telefonním čísle 731/154 284.

„Lidem poradím, co rodina nejvíce potřebuje, případně jim předám i číslo účtu Veroniky Hejskové, na které by mohli zaslat peníze,“ uvedl Kružík.

Jednatřicetiletá žena se stále nemůže z nejhoršího zážitku svého života vzpamatovat.. „Když jsem zjistila, že hoří, děti ještě spaly. Začala jsem zmatkovat. Nevěděla jsem, co mám dělat jako první. Rychle jsem vzbudila kluky a vyběhla s nimi ven,“ vzpomíná.

Syny vyvedla z hořícího pekla jen v tom, co měli v tu chvíli na sobě a bez bot. V domku, který si pronajala, zůstalo všechno.

Příčiny požáru jsou zatím v šetření. Podle prvních odhadů se oheň vznítil od jiskry z komína nebo kamen. Dřevěná stavba prakticky lehla popelem. Škodu vyšetřovatel odhadl na sedm set tisíc korun.