Šumperská Vila Doris nabízí doslova „Každý den něco,“ což je název příměstského tábora pro děti ve věku od sedmi do deseti let. O školáky bude postaráno od pondělka do pátku vždy od 9 do 16 hodin.

„Kromě výletů se jedná také o různé tvořivé aktivity i hraní her, na závěr připravujeme čarodějnický bál,“ přiblížila program Renata Čechová z vily Doris.

Širokou nabídku má v režii také zábřežský Dům Dětí a mládeže Krasohled. Kromě jarního pobytového tábora v Malé Morávce, kde si děti užijí zimní sporty, bude po celý týden otevřena herna.

„O pobytový tábor byl velký zájem, takže místa jsou již téměř obsazená. Nabízíme ale v herně řadu činností, do kterých se děti mohou zapojit, nebo si přijít jen tak zahrát ping-pong, stolní hry, zaskákat si na trampolíně. Děti se nemusí nijak dopředu hlásit, přijít mohou kdykoliv mezi devátou ráno a šestou večer,“ řekla ředitelka zábřežského Krasohledu Jana Valová.

Obdobný program dětem z Mohelnice a okolí nabídne také DDM Magnet. Otevřený bude od pondělí 5. března do čtvrtku, vždy v době od 9 do 13 hodin. Na programu budou výtvarné činnosti, hrátky s počítačem i hry v přírodě, denní účastnický poplatek činí 20 korun.