Stroje obrousily asfalt už u hotelu Praděd před začátkem Lipovské ulice, kde je nejkritičtější a nejfrekventovanější křižovatka ve městě. Právě tady se v dopravní špičce tvoří největší kolony. Místní odmítají jezdit po objížďce vedoucí kolem hasičů a přes obchvat, raději míří na Dukelskou ulici, která ústí u Pradědu.

„Není příliš radostné, že nám ve špičce zůstávají auta stát až u supermarketu Albert, ale s tím jsme počítali, že místní budou šetřit naftu, benzín a budou používat Dukelskou ulici,“ řekl vedoucí odboru dopravy Města Jeseníku Josef Liberda.

Uzávěra končí za mostem na Lipovské ulici těsně před nemocnicí. Na opravovanou ulici mají povolený vjezd jen vozy zásobování a lidé, kteří zde bydlí. Ostatní řidiči jsou často bezradní. O uzávěrce a objížďkách nejsou v některých směrech včas informovaní.

„To je strašný, co tady je. U nás v Šumperku se taky opravuje, ale objížďky jsou značené, tady ne. Jsem objednaný na garanční prohlídku na BPK a nevím, jak se tam mám dostat. Neumím si představit, že bych jel zbytečně,“ prohlásil rozhořčeně František Holouš.

Cestu nakonec riskl a projel kolem strojů do areálu firmy BPK.

Kritická slova zaznívají i od chodců, kteří při průchodu opravovanou ulicí balancují kolem výkopů. U spousty jam jsou popadané zábrany. Stačí trocha nepozornosti a chodec si vyslouží minimálně ošetření na chirurgii.

„Proti opravám nic nemám, tady ta ulice to potřebuje a chci, aby město bylo pěkné, ale je to hrozné. Mělo by být napsané, kudy se dá jet a je třeba označit výkopy, aby se lidem nic nestalo,“ řekla Vlasta marková z Mikulovic.

Jednašedesátiletá žena trpí těžkou epilepsií, obtížně se pohybuje a má hrůzu, že upadne. Podobný strach mají i další senioři, kteří se potřebují dostat na vyšetření do nemocnice.
Vedení města žádá hlavně řidiče o trpělivost.

„Pětasedmdesát dní se to dá snést. V Praze a v Hradci Králové je to běžné. Není to náš truc, ale problém je, že se pracemi začalo pozdě a řeší se najednou několik věcí, dělá se voda, kanalizace, chodníky i oprava silnice. Práce skončí šestého prosince,“ dodal Liberda.