„Jedním z cílů rekonstrukce je odstranění esíčka v místě Pod branou. Trasa se narovná, komunikace už nebude nalepena těsně na domy a zlepší se nájezd do Mlýnské ulice,“ uvedla Lenka Kalousová z odboru dopravy mohelnické radnice.

Stavbu za třiatřicet milionů korun platí Olomoucký kraj. V ceně je i rekonstrukce vodovodu, vybudování oboustranného chodníku, nové dešťové kanalizace a veřejného osvětlení.

Ve směru od Zábřeha se dá do Mohelnice nejlépe vjet na mimoúrovňové křižovatce olomoucké dálnice a hradecké silnice I/35. Ve směru od Úsova nemohou řidiči pokračující dál na Zábřeh projet centrem města. Musejí se vydat po jižním obchvatu na dálnici. Z centra města je nejkratší výjezd spojnicí kolem Helly na jižní obchvat a z něj pak na dálnici.

Největší omezení představuje stavba pro obyvatele sídliště kolem náměstí Kosmonautů, které Zábřežská ulice lemuje.

„Pro tyto obyvatele jsme zřídili dočasný výjezd z parkoviště u mostu přes Mírovku, aby se ráno netvořily fronty u výjezdu ze sídliště vedle Penny Marketu,“ uvedla Kalousová.

Zrušeny jsou také tři autobusové zastávky na Zábřežské ulici, kde stavěly i meziměstské linky. Cestující musejí dojít až na hlavní autobusové nádraží v centru města.