Riziko střetu s auty řítícími se po hlavním tahu z Červenohorského sedla do Jeseníku se sníží na minimum. Nové vedení radnice plní slib, který dalo svým voličům. Město získalo dlouho očekávanou dotaci na stavbu chodníku.

„Věřil jsem, že do stavby chodníku ještě letos kopneme. Státní fond dopravní infrastruktury nám schválil dotaci,“ potvrdil informaci místostarosta Jeseníku Vladimír Cupal (nez.). Celá stavba si vyžádá investici přesahující dvanáct milionů korun. Dotace pokryje tři čtvrtiny nákladů. Město z fondu obdrželo devět milionů korun. Už tento měsíc by se na nebezpečném úseku měly objevit první stroje, dokončení je ale naplánované až na příští rok. „Jde o velmi náročnou stavbu. Na trase dvou kilometrů musíme zároveň řešit vpustě a svody povrchových vod, zasahujeme do soukromých i firemních pozemků. Se všemi je ale dohoda uzavřená,“ sdělil Cupal. Chodník spojí dvě místní části města, Bukovice a Adolfovice. Jeseničtí obyvatelé na chodník čekají už roky. Bojí se hlavně o své děti. Úsek je nebezpečný nejen pro chodce, alei pro cyklisty.

„Konečně. Kdo tudy nemusí denně chodit, neví, jaký zažíváme strach. Někteří řidiči jezdí jako blázni,“ těší se na chodník jedna z místních maminek.
Stezku pro pěší plánovalo už minulé vedení města, kterému se podařilo připravit projekt pro řešení komplikovaného úseku silnice. Ten z jedné strany obklopuje skála, z druhé řeka. Ani nové vedení radnice nebodovalo napoprvé. Jejich první žádost o dotaci z programu hospodářsky slabých regionů nevyšla. Napodruhé už slavili úspěch.