Během uplynulých dvaceti let se výroba vyměnitelných břitových destiček, které se používají k obrábění, ve firmě Dormer Pramet zečtyřnásobila. „Růst výroby byl tažen především investicemi do moderního strojového vybavení. Daní za úspěšnou expanzi v uplynulých dekádách je nyní plně využitá kapacita výrobního závodu,“ uvedl Radek Hudos, vedoucí komunikace ve společnosti.

Firma se proto rozhodla masivně investovat, aby zvýšila výrobní kapacitu závodu o více než polovinu. Vybuduje především novou halu o rozloze čtyři a půl tisíce metrů čtverečných. Vznikne na místě stávající haly, která slouží jako sklad.

Letos v červenci začnou přípravné práce zahrnující demolici staré budovy, přípravu staveniště a inženýrských sítí. Novostavba začne růst příští rok, dokončena má být v roce 2024. V hale by mělo pracovat až sedm desítek lidí.

„Plán zohledňuje fakt, že areál Dormer Pramet se nachází uprostřed obytné zástavby. Všechny práce jsou proto plánovány tak, aby měly co nejmenší dopad na bezprostřední okolí šumperského závodu. Rovněž konstrukce haly počítá s umístěním technologií způsobem, který minimalizuje přenos hluku do okolí závodu,“ upřesnil Radek Hudos.

Další investice míří do strojového vybavení ve stávajících halách. Do budoucna plánuje Dormer Pramet vysokou míru automatizace a robotizace výroby při souběžném navýšení počtu zaměstnanců. Ti najdou své uplatnění v nové výrobní hale.

Ještě letos firma na všechny vhodné budovy v areálu instaluje fotovoltaickou elektrárnu. Rovněž budou na nové budově umístěny solární panely. „Plánované investice zahrnují i modernizaci, zvýšení kapacity odpadového hospodářství a další zlepšení třídění odpadu v souladu s cíli v oblasti udržitelnosti,“ dodal Radek Hudos.