„Náš klub je zvyklý nedlužit peníze a platit své závazky. V tento moment, kdy vypadl sponzor, na kterém měla být sezóna 2017/2018 finančně postavená, jsme se však dostali do takové situace, že balancujeme na hraně. Nechceme jít cestou jiných, kdy neplatit je bráno za normální stav. Proto reálně hrozí, že klub bude muset ukončit svoji činnost,“ uvedl ředitel klubu Hokej Šumperk 2003 Vladimír Velčovský.

Klíčovým sponzorem má být brněnská firma, jejíž majitel se údajně potýká s vážnými zdravotními problémy.

Financování klubu?

Financování šumperského druholigového hokeje je postavené na sponzorech, ale velkou mírou se na něm podílí ze svého rozpočtu také město. Ta donedávna profesionálnímu hokeji přispívala ročně třemi a půl milionem korun, pokud se jednalo o první ligu. Po sestupu týmu do druhé ligy město příspěvek o půl milionu pokrátilo. Kromě toho městská kasa klubu hradí i pronájem ledu, který vyjde na čtyři sta tisíc korun ročně.

„O situaci týkající se hokeje jsme informováni. Naším zájmem je, aby se tato sezona dohrála. Co bude dál, zatím nelze odhadnout. Ale ligový hokej k Šumperku patří a má velkou popularitu,“ sdělil šumperský místostarosta Tomáš Spurný.

Zastupitelé, kteří se na veřejném zasedání sejdou 14. prosince, budou schvalovat návrh rozpočtu města na příští rok. O penězích pro hokejisty se bude zřejmě živě diskutovat.

„Částka pro mužský hokej je každoroční položkou rozpočtu. Uvidíme, s čím vedení klubu ještě přijde, ale většina zastupitelů hokej ve městě podporuje,“ dodal Tomáš Spurný.

Modernizace haly

Město do modernizace zastaralé hokejové haly nedávno nalila desítky milionů korun. Loni se vyměnila komplet celá technologie na výrobu ledu, před několika týdny skončila výměna střechy a rozvodů pod ní.

Počítá se také se zateplením obvodových zdí, což by zřejmě mělo přijít na řadu příští rok. Podle vedení města nehrozí, že by v případě krachu hokejového klubu byl čerstvě zrekonstruovaný stadion nevyužitý.

„Hraje i trénuje zde velký počet mládežnických hokejových družstev, zápasy zde hrají odboráři, led využívá i oddíl krasobruslení. Odchod druhé ligy ze Šumperku by rozhodně neznamenal, že se stadion zavře,“ dodal Tomáš Spurný.