To platí zejména pro Sokol, který na zádech nese tíhu tří porážek za sebou a řeší, jak zlepšit mizernou koncovku. Za uplynulá tři utkání Velké Losiny nastřílely pouhé dvě branky. Co jindy s přehledem zvládaly za jediný zápas (například 30. září porazily Opatovice 4:0), mají teď problém uskutečnit v rámci několika kol.

Minulý týden svěřenci kouče Jiřího Míky padli 0:1 na trávníku třetích Všechovic, když rozhodující úder inkasovali až v 92. minutě. Větší facku však schytali o osm dní dříve, po penaltách padli s beznadějně posledním béčkem HFK Olomouc. Díky bodovým žním na začátku sezony se Sokol nachází aspoň na 10. příčce žebříčku, i tak musí rychle zastavit propad.

Zábřeh poosmé venku

Ani hráči Zábřehu nejsou na vítězné vlně. Nejprve prohráli 1:2 na hřišti Jeseníku, poté schytali výprask 1:4 od Kralic na Hané. Sulko ale vícekrát předvedlo, že po jakémkoli nezdaru umí zabrat a neklesá na mysli.

Mužstvo kouče Jaroslava Rolinka navíc absolvovalo, vzhledem k rekonstrukci zábřežského stadionu, již sedm venkovních utkání v řadě. Což se může na výsledcích mančaftu podepsat, přestože trenér Rolinek vidí v sérii duelů mimo své prostředí spíše výhodu.

Jedno je jisté: některý z týmů ukončí šňůru porážek. Bodový zisk může pomoci hlavně z psychického hlediska. Do konce podzimní části sezony krajského přeboru zbývají odehrát tři kola. A nikdo přeci nechce trávit zimní přestávku dumáním nad tím, co vše se nepovedlo.

TJ Sokol Velké Losiny – SK Sulko Zábřeh (neděle 28. října, 14.30 hodin)