„Celý areál už je zkolaudovaný, ale ještě doděláváme terénní úpravy, které nebyly součástí původního projektu. Práce budou hotové během dvou měsíců, protože to budeme dělat vlastními silami,“ uvedl při obhlídce hřiště starosta Vápenné Leoš Hannig (TOP 09).

Řemeslníci nyní připevňují na tribuně sedačky, další připravují podklad pro trávníky nebo natírají ploty.

Ve Vápenné se nyní pyšní kvalitním fotbalovým hřištěm s tribunou a zázemím, ve kterém jsou šatny, hlasatelna, sklady, sociální zařízení i toalety pro veřejnost. Na dohled z tribuny je dětské hřiště a na horní planině vzniklo multifunkční hřiště s umělým povrchem, kde se bude hrát volejbal, minikopaná, házená, tenis nebo florbal.

Oproti minulosti se obec rozhodla vstup na sportoviště zpoplatnit, sice bude správce vybírat symbolické částky, ale cvičení už nebude zdarma.

„Už z výchovného hlediska si myslím, že by nebylo vhodné, aby byl vstup zdarma. Jsem přesvědčen, že každý člověk pochopí, že každý areál potřebuje správu, která stojí peníze,“ zdůvodnil rozhodnutí vedení obce starosta Hannig.

Sportovci ve Vápenné čekali na kvalitní zázemí dlouho. Třicet let staré unimobuňky, které sloužily jako šatny i sociální zařízení, se doslova rozpadaly.

„Podlaha v umývárně se nám propadla. I proto jsme začali shánět peníze na opravy,“ řekl Hannig.

Na nový areál za dvacet milionů korun získala obec devadesátiprocentní dotaci, zbylé dva miliony korun uhradila ze svého.