Šumperk skončil na druhém místě za Mikulovem. Do kontejneru umístěného na Hlavní třídě nanosili lidé během jediného dne 2,16 tuny spotřebičů. Celkem se v republice vybralo téměř 65 tun vysloužilého elektrozařízení z domácností.

„Hlavním cílem projektu bylo poučit lidi, že nebezpečný elektroodpad do popelnic nepatří a motivovat je, aby s ním nakládali odpovědně. Součástí show bylo proto mobilní informační centrum, dopoledne v něm měly vyhrazen zábavně naučný blok školy. Právě děti jsou třídění odpadu velmi přístupné a často pozitivně ovlivňují i své rodiče,“ řekla Taťána Pokorná ze společnosti Elektrowin.

V Olomouckém kraji zavítala kampaň do devíti vybraných měst. Z nich byl nejlepší Šumperk, druhý Zábřeh s 1480 kilogramy a třetí Mohelnice s 1280 kilogramy odpadu. V přepočtu na jednoho obyvatele byla Mohelnice v kraji první.

Eletrowin je nezisková společnost, jejímiž akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Prostřednictvím sběrných dvorů a dalších provozoven zajišťuje jejich zpětný odběr, aby nekončily na skládkách.