Na nádraží totiž nezůstal žádný zaměstnanec drah, ti z Bludova přesídlili do Šumperka, odkud provoz řídí.

„Je to opravdu nedůstojné, řada cestujících si stěžuje. Zrovna nedávno se zlobil muž, který v Bludově čekal hodinu na spoj do Hanušovice a neměl ani kam jít na toaletu. Máme poblíž naučnou stezku, teď na ní lidé chodí konat potřebu, “ řekl bludovský zastupitel Jan Kacar, který se osobně zasazuje o opětovné otevření nádražní budovy. O podporu již také požádal Krajský úřad Olomouc.

Na opuštěné bludovské nádražní budově stále visí informace, že klíč od toalet je k dispozici v kanceláři, ta je ovšem už měsíce zavřená. Nejbližší je v Šumperku.

„Problém je, že Bludov je také přestupní stanice, kde lidé čekají na spoj ve směru na Hanušovice a to někdy dost dlouho. Jenže dráhy argumentují tím, že na autobusových zastávkách také nejsou čekárny a záchody,“ dodal Kacar.

České dráhy nejdříve obci Bludov navrhly, že by čekárnu i úschovnu mohl provozovat obecní úřad ve své režii. To ale obec odmítá s tím, že by se jednalo pro obecní rozpočet o neúnosnou zátěž. Řešení je ale prý už v dohledu.

„Zatím jsme se domluvili s bezpečnostní agenturou, která bude zpřístupňovat v zimních měsících nádražní budovu. A také hledáme pro tyto prostory nájemce, který by provozoval občerstvení, úschovnu i toalety,“ sdělila mluvčí Českých drah pro Moravu Kateřina Šubová.

Stejný problém bude zanedlouho řešit také obec Postřelmov, která stejně jako Bludov leží na zmodernizované trati. Čekárna tam zatím funguje jen díky tomu, že dosud nebylo zrušeno místo výpravčího na postřelmovském nádraží.

„S Českými dráhami máme již dohodnuté jednání, protože také zdejší nádraží bude brzy bez zaměstnanců. Kdyby byla nádražní budova pro cestující uzavřena podobně jako v Bludově, u občanů by to vzbudilo velký nesouhlas,“ uvedl starosta Postřelmova Jaroslav Nimrichtr.