V rámci 16. ročníku Jazz in hall jim zahráli to nejlepší, co umí a pozvali i významné hosty. Skupinu The people z Přerova, která posluchače rozproudila a naladila na domácí vystoupení. Slavíkovu Lejdy karneval si s ní s chutí zazpíval celý sál.

A mistrovi byla věnována i celá další část večera. Melodií z filmu Kdyby tisíc klarinetů ho například připomněl pořadatelský orchestr, slovními perličkami na něj zavzpomínal host večera Felix Slováček.

„V Zábřehu jsme nikdy nehrál, jsem rád že jsem to stihnul,“ okomentoval svoji účast na dnes už prestižním zábřežském festivalu Slováček chvíli předtím, než se pustil do mistrovského muzicírování na klarinet a saxofon. V doprovodu domácích pak připravili posluchačům nezapomenutelné hudební zážitky.

„Každý rok chodíme, je to taková naše podzimní tradice,“ svěřili se starší manželé, kteří u jazzové muziky venku i v hale vydrželi až do brzkých ranních hodin.

Závěrečná Laura a její tygři pak dosud sedící obecenstvo zvedla ze židlí a tenisovou halu proměnila v jeden velký jazzový taneční parket.