Folklorní soubor Foca Branch prezentuje lidové tance z Aeganu a jiných regionů Turecka. „Jedná se o nově vzniklý soubor složený například z učitelů, manažerů nebo inženýrů. Již se zúčastnili folklorních festivalů v Sardinii a Bulharsku,“ představila hosty ředitelka festivalu Libuše Drtilová. Folklore & Crafts India je hudební a taneční skupina vycházející z folkloru severní Indie regionu Rajasthan. Sestává se z dvou set členů, převážně loutkoherců, tanečníků, hudebníků, akrobatů a kejklířů.

„Umělci vystupují na svatbách, večírcích a v ulicích měst stejně jako na místních i mezinárodních kulturních akcích“, dodala Drtilová.
V pátek se mohou diváci těšit na vystoupení souborů z Polska a Egypta na malé scéně od 9. 30 hodin. Program pokračuje na stejném místě od 14 hodin vystoupením dětských folklorních souborů v pořadu Mám šáteček, mám, komu já ho dám. Od 16 hodin si mohou diváci vyslechnout na malé scéně II na trávníku proti Galerii Jiřího Jílka v Sadech 1. máje koncert hudeb zúčastněných souborů. V letním divadle je poté od 18. 30 hodin přichystán pořad s názvem Vítejte u nás. Představovat se zde budou všechny zahraniční soubory. Páteční večer pak ukončí ve 22.30 hodin ohňostroj.