I mnohé z devíti úkolů, které pod vedením starších žáků školy děti postupně plnily, než se dostaly k rozhovoru s učitelkou a mohly si nasadit královskou korunu, mělo nějakou souvislost se zimou. V závěru si dokonce mohly děti vlézt do plátěného iglú pro dárek.

Zápis do prvních tříd začal včera na všech šumperských školách; město tvoří jeden obvod, takže rodiče si mohou zvolit kteroukoliv z pěti škol. Zapsat děti mohou i rodiče z okolních obcí, při naplnění možné kapacity by ale šumperské děti měly přednost.

„My ale rozhodně nikoho neodmítneme. Dnes máme tři třídy prvňáčků pro třikrát čtyřiadvacet dětí. Letos přichází k zápisu silný ročník, takže může nastat situace, že bude dětí víc. Pak bychom školu přeorganizovali a otevřeli ještě čtvrtou třídu pro prvňáky. Celkem totiž nemáme kapacitu školy naplněnou. Místo je tu pro 730 školáků a dnes jim sem chodí o sto padesát méně,“ uvedl ředitel školy Radovan Pavelka.

Škola, které se přezdívá Hluchák, se specializuje na výuku cizích jazyků. Začíná se angličtinou už v první třídě, na druhém stupni si děti volí dva cizí jazyky z nabídky němčiny, španělštiny francouzštiny a ruštiny.

Zápis pokračuje na šumperských školách ještě v pátek od osmi do patnácti hodin. Zapisují se děti narozené do 31. srpna 2006 a děti, jimž byla v loňském školním roce odložena školní docházka. K zápisu donesou rodiče svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.

V Zábřehu a Mohelnici už mají prvňáci zápis za sebou, skončil ve čtvrtek odpoledne.