Od pátku se vrátil do denního provozu Skipark Filipovice.

„Místo večerního lyžování zatím budeme dosněžovat sjezdovky, dokud to půjde,“ uvedli zástupci areálu na sociálních sítích.

V sobotu po třítýdenní pauze otevřel Horský areál Paprsek.

V neděli 22. ledna chce spustit provoz na hynčické straně Horský areál Kraličák. Ve stejný den otevřel Ski centrum Miroslav v Lipové-lázních nebo Ski areál Ramzová.

„Pilně zasněžujeme a v neděli 22.ledna konečně otevíráme lanovou dráhu a první úsek Ramzová - Čerňava sjezdovou trať,“ informovali provozovatelé areálu.

Teplé týdny přestál bez uzavření areál Kouty.

„Jako jeden z mála areálu jsme nepřerušili provoz. Měli jsme vysněženou hlavní sjezdovku Hřebenovku, funguje sjezdovka Ke Snowparku a U Vrtulí. Využíváme mínusové teploty a dosněžujeme Pohodovou. Přírodní sníh kombinujeme s umělým. Dnes nám pomáhá počasí, což je dobře. Na sjezdovkách máme šedesát, sedmdesát centimetrů sněhu,“ řekl v sobotu 21. ledna Petr Marek z areálu Kouty.

V návštěvnosti v Koutech pociťují aktuální ekonomickou situaci.

„Obecné klima ve společnosti koresponduje s návštěvností. Lidí nejezdí tolik jako v předchozích letech. I nás se dotklo zdražení vstupů, energií,“ dodal.

Dobré podmínky také pro běžkaře

Mezi pátkem a sobotou v Jeseníkách vydatně sněžilo. Za 24 hodin napadlo mezi 10 a 25 centimetry sněhu.

Výrazně se tak zlepšily i podmínky pro běžkaře. V sobotu večer byly čerstvě upravené stopy v okolí Paprsku, z Vřesové Studánky přes Červenohorské sedlo a Švýcárnu na Ovčárnu, mezi Karlovem pod Pradědem a Skřítkem, Vrbnem pod Pradědem a Karlovou Studánkou a v okolí Nové Vsi.

Hlavní sezonou je pro lyžařské areály období mezi Vánocemi a Silvestrem a pak období jarních prázdnin.

„Silné týdny jsou, když má prázdniny Brno, Kroměříž, Zlín,“ přiblížil Petr Marek.

Školáci v Kroměříži a Zlíně budou mít volno od 13. do 19. února, v Olomouci, Šumperku, Opavě a Jeseníku mezi 27. únorem a 5. březnem. Brno má letos termín nejpozdější, až v polovině března.