Ti mohli vidět rytířské ležení, líté souboje v podání Šermířského spolku Šumperk a souboru Páni z Bludova, ukázky historických tanců i tradiční řemesla. Představil se zde kovář, paličkářka i dívky malující na sklo. Děti si mohly zastřílet z luků a potěžkat si repliky mečů a dalších zbraní té doby.

Rytířské souboje doprovázely celé odpoledne historické hudební skupiny Shodou okolností, Gnomus, Codex a Sešlost. Hlavní hvězdou hudebního programu byla ale legenda české country scény Věra Martinová, která v Brníčku vystupovala s britským kytaristou a zpěvákem Jamiem Marshallem.

Martinová zahrála a zazpívala osvědčené hity i několik skladeb z novinkového alba Křídel se nezříkám, které jí letos vyšlo, a sklidila obrovský aplaus.

Návštěvníci středověkého odpoledne se netajili spokojeností. „Jsem moc ráda, že jsme sem vyrazili. Děti jsou u vytržení. Nejvíc se jim líbily rytířské souboje a možnost potěžkat si meč. Příště přijedeme určitě zas,“ nešetřila chválou Jiřina Pavlíčková, která dorazila s manželem a dětmi až ze Svitav.

Spokojen byl i starosta Brníčka Jiří Bartoš (nez.). „Vyšlo nám počasí, lidé se bavili, a to je nejdůležitější. Celou akci si velmi pochvalovali i účinkující, Věra Martinová byla doslova nadšená,“ řekl starosta Bartoš