Podle původních plánů se tribuna měla bourat až po sezoně.

„Z technických důvodů jsme museli přistoupit k její demolici již nyní. Tribuna by totiž bránila postupu dalších prací. Tento krok nám nyní umožní i dříve zahájit přípravu pro montáž nové,“ vysvětlil ředitel dodavatelské firmy Fortex Stavby Pavel Cygrýd.

Odstavná plocha za kulturním domem v Zábřehu před zahájením prací.
Začala stavba parkoviště za kulturákem v Zábřehu. Autobusy pojedou jinak

Změny v harmonogramu stavby by neměly narušit přípravu prvoligových Draků ani přípravu ledové plochy v červenci. Během letošní sezóny se však sníží kapacita stadionu pro fanoušky šumperského hokeje zhruba o třetinu.

„Kapacita stadionu je 3,5 tisíce návštěvníků, severní tribuna jich pojala asi tisícovku. Mohu však ujistit všechny zájemce o permanentku, že se na prvoligové zápasy dostanou,“ uvedl šéf hokejového týmu Draci Pars Šumperk Vladimír Velčovský.

Bez sekotru hostů

Doplnil také, že kluby, které budou v Šumperku hrát, byly písemně upozorněny, že během nadcházející sezony bude zrušen sektor hostů.

„Z toho důvodu nedoporučuji organizované zájezdy fanoušků z důvodu omezené kapacity,“ sdělil Vladimír Velčovský.

Během prvoligové sezony bude staveniště odděleno plachtami a ohraničeno zábranami. Dobrou zprávou je, že stavba nezabírá žádná parkovací místa.

Hotel Slovan v Jeseníku.
Jeseník nabízí hotel Slovan za 33 milionů. Kdo splní striktní podmínky?

V současné době jsou pozůstatky severní tribuny odváženy na skládku, následovat bude zazdění otvoru, který byl nutný pro vjezd pracovních strojů. Poté přijde na řadu budování základů pro novou přístavbu.

Přístavba zimního stadionu přijde na necelých 53 milionů korun bez DPH, hotovo by mělo být v září příštího roku. Stavbaři vybudují novou tribunu, pod ní vzniknou skladové a technické prostory, prádelna a sušárna. Na tribunu bude navazovat zděná přístavba. Její střední část bude tvořit vstup s vrátnicí a chodba do zimního stadionu, umístěna zde bude také ošetřovna.

Východní část přístavby bude sloužit mládeži, v přízemí se budou nacházet šatny, umývárny a toalety, v patře pak klubovna, prostory pro trenéry, posilovna, učebna, sklady a technická místnost.

V přízemí západní části, která je určena pro tým dospělých Draků, budou šatny, zázemí kustoda, prostory pro trenéry, posilovna, umývárna a toalety, v patře pak prostory pro vedení klubu, kuchyňka, sklad, klubovna, toalety a wellness.