Obě se učí na Střední odborné škole a učilišti v ulici Generála Krátkého.

Konkurence byla v Lanškrouně veliká, soutěžilo 42 nejlepších žákyň ze tří desítek škol z České republiky a Slovenska.

Téma znělo: Žijeme punkem, takže před zrcadly se rodily extravagantní, nezvykle zbarvené účesy s čírem na temeni hlavy. Dívky měly na vytvoření účesu pouhou hodinu, jejich modelky musely mít také odpovídající nalíčení a oblečení.

„Vůbec mě nenapadlo, že bych mohla vyhrát, bylo to velké překvapení. Zvolila jsem černorůžové barvení vlasů. Na jedné straně měla moje modelka číro pruhované a pod ním vlasy vyholené do obrazců, na druhé černé a k němu vlásenkami připnuté růžové lokny,“ řekla Zdeňka Badalová.

Uvažuje o otevření vlastního salonu v Zábřehu, takže se jí budou dobře hodit ceny, které za vítězství získala: nejrůznější kadeřnické přípravky, fén a také drahé kadeřnické nůžky, které přijdou nejméně na dva tisíce korun. Mezi cenami byl i poukaz na poznávací pobyt do Itálie spojený s kadeřnickými semináři.

Povolání kadeřnice nebylo pro Zdeňku vysněným cílem. Nejdřív se vyučila prodavačkou a teprve pak se přihlásila na obor kadeřnice.

„Hned od začátku byla velmi šikovná a rozumná, roli určitě hrál i vyšší věk,“ řekla mistrová Ivana Malá.

Zdeňku Badalovou čeká tuto sobotu ještě jedna soutěž. Deset nejlepších z Lanškrouna se totiž jako každý rok utká o vítězství v juniorském poháru na Beauty Expo v O2 aréně v Praze.

Šumperská škola na těchto soutěžích boduje pravidelně. Vítězství z Lanškrouna si její žákyně přivezly v letech 2006, 2007 a 2009, dvakrát úspěch zopakovaly i na Beauty Expo. Jeho vítězka z roku 2006 Veronika Horáčková je dnes učitelkou odborného výcviku na šumperské škole.

Fotogalerii ze školního kola najdete ZDE