Hala vznikla jako přístavba k velké školní tělocvičně. Radost z ní má stovka členů šumperského gymnastického klubu.

„Je nás hodně a do staré tělocvičny jsme se už nevlezli,“ řekl trenér Gymnastického klubu Šumperk Milan Nevrkla.

Nový prostor si pochvalují i jeho svěřenci.

„Máme několik přípravek, nedalo se tu pořádně cvičit. Na tomto čtverci je cvičení lepší, konečně je tu víc místa a nemačkáme se,“ řekl žák osmé třídy, mladý gymnasta Jakub.

Silný vítr vyvrátil na Skřítku desítky stromů
Lidé prožívali noc hrůzy. Okolo obydlí jim padaly stromy

Právě speciální akrobatický čtverec znamená pro sportovce zásadní zlepšení.

„Tvoří jej sendvičová konstrukce, uprostřed jsou pružiny. Je úplně nový. Doteď jsme měli jen pás. Když se nacvičovalo na velké závody, pás nedostačoval,“ objasnil Milan Nevrkla.

Nová hala je součástí školní tělocvičny. V dopoledních hodinách proto bude sloužit 440 žákům školy, odpoledne pak sportovním oddílům.

„Počítáme, že sem nastoupí i aerobik, bojové sporty, všechny, kterým vyhovuje tento prostor,“ řekl ředitel školy Hynek Pálka.

„Tělovýchovných prostor s regulérním akrobatickým čtvercem je okolo deseti v republice. Nepochybujeme, že se sem podaří dostat závody na špičkové české úrovni,“ dodal.

Ilustrační foto
Velký projekt na podporu turismu dostal stopku. Už podruhé

Hala měla být už před 30 lety

Halu v prostorách školního dvora nechalo vybudovat město Šumperk. Stavbaři na ní pracovali od začátku loňských prázdnin do letošního března.

„Celkové náklady na tuto akci činí šestnáct milionů korun, z toho čtyři miliony poskytl jako dotaci Olomoucký kraj,“ sdělila mluvčí města Olga Hajduková.

Hala měla u tělocvičny vzniknout už před třemi desítkami let krátce po dokončení školy. Znemožnily to však změny stavební dispozice budovy.

„Od té doby jsme už v Šumperku nezajišťovali vrcholové závody. Že hala nevznikla, jsem vnímal to jako svůj velký prohřešek,“ svěřil se šumperský zastupitel František Merta, který se okolo záměru v tehdejší době pohyboval a zasloužil se i o výstavbu současné haly.

Demontáž ocelových střech nad nástupišti autobusového nádraží v Šumperku.
Autobusové nádraží přišlo o zastřešení, bylo v havarijním stavu