„S měsíční úplnou uzavírkou silnice se řidiči potýkali už v červnu, nyní je však opět prosíme o trpělivost při měsíčním objíždění po stejné trase jako v létě. Děláme to proto, abychom vše řádně stihli, i přes nepříznivé vlivy. Oprava silnice v Hanušovicích je technologicky velmi náročná a přikládáme jí mimořádný význam,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Vytipovaná trasa nové trati v Loučné nad Desnou. Koutecký tunel by měl vyústit za dolní stanicí lanovky v Koutech, kde má vzniknout nádraží.
Nová trať do Jeseníků: rychlost až 150, z Jeseníku do Olomouce za hodinu

Za zhruba desetidenní zpoždění stavebních prací může vysoká hladina vody v Moravě, která nedávno místo opravy vyplavila. Díky úplné uzavírce, která povede přes Bratrušov a Kopřivnou, se podaří dodržet původní termín dokončení stavebních prací.

Silnici mezi Olšany a Hanušovicemi uzavře oprava uvolněného svahuSilnici mezi Olšany a Hanušovicemi uzavře oprava uvolněného svahuZdroj: Mapový podklad: Google. Grafika: Deník

„Naším cílem je silnici co nejdříve zprůjezdnit, proto je úplná uzavírka cesty nutná. Během toho jsou totiž dělníci schopni opravovat rychle a efektivně. Částečné uzavírce se na podzim ještě nevyhneme, ale věříme, že nám budou přát klimatické podmínky a stavba bude do konce letošního roku plně průjezdná,“ vysvětlil náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy Michal Zácha.

Současná uzavírka není v regionu jediná. Do konce října bude kvůli výstavbě kanalizace uzavřen průtah Libinou. Nejpozději 17. října by naopak měla být po rekonstrukci zprůjezdněna silnice v Bělé pod Pradědem.