Turisté se na pochod vydají v sobotu 18. května. Na výběr mají z devíti tras různé náročnosti. Každá z nich končí v pivovaru Holba, kde výletníky čeká bohatý program a také speciální pivo Pivovarská 14, kterou uvařil hanušovický sládek Luděk Reichl právě při příležitosti 50. výročí Pivovarské čtvrtky.

Oblíbený turistický pochod Pivovarská čtvrtka slaví letos kulaté jubileum, půjde se po padesáté.Oblíbený turistický pochod Pivovarská čtvrtka slaví letos kulaté jubileum, půjde se po padesáté.Zdroj: Pivovar Holba Hanušovice, se souhlasem„Pivovarská čtvrtka není o rekordech, ale o pohodě, nádherné jesenické přírodě a dobrém pivu. Dosavadní tradice potvrzuje, že tento výletnický koncept je skvělý, a věřím, že letošní jubilejní ročník to jen podtrhne,“ říká Lenka Kadlecová, brand manager pivovaru Holba.

První ročník Pivovarské čtvrtky se konal v roce 1974 v rámci oslav stoletého výročí od založení hanušovického pivovaru a zúčastnilo se jí tehdy pouhých 39 nadšenců.

Za půl století let trvání pochodu si některou z jesenických tras prošlo téměř 60 tisíc účastníků a dnes se tento oblíbený pochod řadí mezi největší turistické akce na Moravě.

Oblíbený turistický pochod Pivovarská čtvrtka slaví letos kulaté jubileum, půjde se po padesáté. Sládek Holby Luděk Reichl (na snímku) při té příležitosti připravil speciál Pivovarská 14.Oblíbený turistický pochod Pivovarská čtvrtka slaví letos kulaté jubileum, půjde se po padesáté. Sládek Holby Luděk Reichl (na snímku) při té příležitosti připravil speciál Pivovarská 14.Zdroj: Pivovar Holba Hanušovice, se souhlasemÚčast se pohybuje v posledních letech pravidelně kolem čtyř tisíc lidí. Vůbec nejvyšší počet výletníků byl v roce 2019, kdy jich na túru vyrazilo 4 237.

„Při příležitosti padesátého výročí Pivovarské čtvrtky náš sládek uvařil speciální pivo Pivovarská 14, za studena chmelené unikátním chmelem Saturn, který díky 50 jednotkám IBU vyniká výraznou hořkostí. A my se těšíme na společný slavnostní přípitek s výletníky u nás v pivovaru,“ zve milovníky piva Lenka Kadlecová.

Program výroční Pivovarské čtvrtky

V sobotu 18. května 2024 mezi 8:00 a 10:30 mohou vyrazit turisté ze 4 startovacích míst. Těmi jsou Hanušovice, Šumperk, Králíky a Velké Losiny. Trasy umožňují každému účastníkovi vybrat si túru podle náročnosti i preferencí. Letošní výroční pochod jich nabízí celkem devět, včetně Jubilejní trasy, která se chodila v prvních ročnících pochodu. Občerstvení v podobě Ryzího piva z hor je na trasách samozřejmostí a v cíli čeká na všechny účastníky na nádvoří pivovaru Holba zábava, skvělé pivo, včetně speciální Pivovarské 14, a také tradiční pivní sklenička s výročním motivem.

Přehled tras:

Hanušovice – Hanušovice
Trasa 4,6 km – bez občerstvovací stanice. Po cestě zábavný kvíz pro děti.
Trasa 10 km – občerstvovací stanice Pod Mlýnem (U Lip)
Trasa 16 km – občerstvovací stanice bude u rozcestníku Prameny
Trasa 26 km Jubilejní – občerstvovací stanice bude na svaté Trojici

Šumperk – Hanušovice
Trasa 17 km – občerstvovací stanice bude u rozcestníku Smrk – vysílač
Trasa 21 km – občerstvovací stanice bude v Rejcharticích v hospůdce U Tygra a dále pak u rozcestníku Prameny

Králíky – Hanušovice
Trasa 20 km – občerstvovací stanice bude na svaté Trojici

Velké Losiny – Hanušovice
Trasa 18 km – občerstvovací stanice bude u penzionu v Pekařově
Trasa 21 km – občerstvovací stanice bude v Rejcharticích v hospůdce U Tygra a dále pak u rozcestníku Prameny

Online mapy všech tras naleznete ZDE.

Registrace je možná online na odkaze: https://pivovarskactvrtka.cz do 17. května 2024, se startovným 110 Kč pro dospělé a 60 Kč pro děti. Na místě bude možné se registrovat za 140 Kč pro dospělé a 80 Kč pro děti. Senioři nad 70 let mají zvýhodněné startovné 60 Kč.