Silnici II/369 poškodil před dvěma lety sesuv půdy. Cesta byla neprůjezdná tři měsíce, než se svah podařilo provizorně zabezpečit. Od té doby je místo průjezdné kyvadlově jedním pruhem, provoz řídí semafory.

„Jedná se o problematické místo, kde je silnice lemována nestabilním svahem a řekou Moravou. Už samotná příprava tohoto projektu byla velmi náročná a za sebe i za řidiče jsem moc rád, že oprava tohoto úseku silnice mohla začít,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Uzavírka silnice mezi Hanušovicemi a Raškovem. 16. února 2021
Do Hanušovic přes Raškov neprojedete. Cestu uzavřel sesuv půdy

Ačkoli je silnice poškozená v úseku pouhých několika desítek metrů, oprava bude náročná. Vyžádá si přes sto milionů korun. Aktuálně dřevorubci kácí stromy na protilehlém břehu řeky Moravy. Do uvolněného místa pak stavbaři koryto toku přeloží. Nyní totiž řeka podemílá svah se silnicí.

„Projekt počítá nejen s opravou samotné silnice, ale také se stavbou zárubní a opěrné zdi, přeložky koryta řeky Moravy a realizací nových silničních propustků,“ dodal Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Stavební práce mohou cestu dočasně uzavřít, hotovo by mělo být ještě letos na podzim. Silnice II/369 patří mezi páteřní komunikace v regionu, denně po ní projedou tisíce vozidel.