„Silnice se začala opravovat v květnu a uzavírka byla dopředu naplánovaná. Naštěstí vše šlo podle plánu a omezení platilo opravdu jen na nutně nezbytnou dobu. Nyní už řidiče čeká jen menší zdržení,“ řekl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Silnici mezi Olšany a Hanušovicemi uzavře oprava uvolněného svahuOpravovaný úsek silnice mezi Olšany a HanušovicemiZdroj: Mapový podklad: Google. Grafika: Deník

Vozovku před dvěma lety poškodil sesuv půdy. Jedná se o problematické místo, kde je silnice lemována nestabilním svahem a řekou Moravou.

Projekt počítá nejen s opravou samotné silnice, ale také se stavbou zárubní a opěrné zdi, přeložkou koryta řeky Moravy a stavbou nových silničních propustků.

„Tato silnice patří mezi páteřní komunikace v regionu a projedou po ní tisíce vozidel denně. Její opravě, která je technologicky velmi náročná, proto přikládáme mimořádný význam a chceme zajistit bezpečný průjezd aut. Rekonstrukce, do které kraj investoval více než sto miliónů korun, skončí ještě letos na podzim,“ dodal Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.