„Jména Holba a Šerák jsme zpočátku hledali v třeba v telefonním seznamu, řada lidí s tímto příjmením se nám také přihlásila na výzvu, kterou jsme zveřejnili v restauracích. Setkání pořádáme vždy jednou za rok. Letos jsme Holby a Šeráky pozvali na náš výlov,“ řekl výkonný ředitel pivovaru Vladimír Zíka.

Samotný výlov rybníčku představoval především atraktivní podívanou pro diváky. V kádích se kromě stovek kaprů mrskali také amuři, karasi, tu a tam se mihla také dravá štika. Mylná je ovšem představa, že na váze ryby nabírají díky vedlejším produktům při výrobě piva.

„Krmivo pro ryby dovážíme ze zemědělského družstva. Řada lidí si myslí, že je krmíme mlátem, to ale není vhodné pro vysoký obsah sacharidů. Pokud ale vím, řada zaměstnancům rybám přilepšuje zbytky svých svačin,“ dodal s úsměvem ředitel pivovaru.

Rybník původně sloužil jako zásobárna ledu, po rozvoji moderních technologií pak nádrž zpustla a byla zcela nevyužitá. Před několika lety vedení pivovaru investovalo peníze do revitalizace rybníčku a areál pivovaru tak opět získal svůj původní kolorit. Vodní nádrž nyní čeká napouštění vody, v níž pak vyroste nová násada.