Od pondělí 11. července jsou v akci Romana Krestýnová z Verdeku, Antonín Suchan a Tomáš Wurst ze Šumperka, Jaroslav Minář z Postřelmova, Milan Jochacy z Neratovic, Jiří Prchal z Brna, Jan Vokoun z Třebechovic pod Orebem, Zdeněk Gross z Jeseníku a také Jaroslav Pecháček z Hanušovic, který akci pořádá.

V pátek 15. července bude její součástí vernisáž výstavy historických fotografií v galerii Na půdě. Vystaveno bude pět set kopií dobových snímků a pohlednic Kolštejnského panství, které nashromáždil místní sběratel Ladislav Matějček. Galerie v patře hostince bude otevřena celý týden od 19 do 22 hodin

V sobotu staročeský jarmark

Hlavní program a velké finále Rychtářského dřevosochání začne v sobotu 16. července od devíti hodin staročeským řemeslným jarmarkem.

Návštěvníci na něm potkají na příklad kováře, dráteníka, keramika, hrnčíře a řezbáře. Souběžně se bude konat výstava drobného domácího zvířectva.

Od 11 hodin vystoupí skupina historického šermu Canimus Surdis, v 15 hodin Roman Horký se skupinou Kamelot; na koncertu zazní největší hity a ztracené písně Wabiho Ryvoly.

V 17 hodin pak začne vernisáž Rychtářského dřevosochání a vzápětí dražba uměleckých děl.

Od 19 hodin zahraje cimbálová muzika Ponava a v půl desáté večer je na programu ohňová show. Vstup je po celý týden včetně soboty zdarma.

Zadarmo je také v provozu kyvadlová doprava z dolní části Hanušovic.

Autobusy jezdí od devíti ráno každou celou hodinu s výjimkou poledne až od zastávky u viaduktu, nastoupit lze také u Penny marketu. Po celý týden je na akci zajištěno také občerstvení včetně grilovaných specialit.