Radnice se totiž rozhodla dát zelenou stavbě nové hasičárny, která ještě v letošním roce vyroste v těsném sousedství původní budovy hasičů. Dělníci už začali betonovat základy hasičárny, při rozbíjení skály se ale pořádně zapotili. „Museli pracovat bez trhacích prací, protože nad skálou je stará opěrná zeď a kolem obytná zástavba. Měli jsme obavy, aby nedošlo k nějakým škodám,“ přiznal starosta Žulové Zdeněk Lučan (nez.).

Radnice na stavbu vyčlenila šest milionů korun z vlastního rozpočtu. „Požádali jsme o dotaci ministerstvo vnitra a potom i kraj, ale neuspěli jsme,“ řekl Lučan. Nová hasičárna je přitom pro Žulovou důležitá. Radnice stavbou hasičárny plní slib, který hasičům dalo už minulé zastupitelstvo. Bez nové a zejména větší budovy totiž nemohou požádat profesionály o výkonnější vůz. „Původní hasičárna má nevyhovující prostory. Sem by se nové auto nevešlo. Naši hasiči přitom patří mezi dvojky, mají stálou pohotovost a nové vozidlo potřebují,“ řekl Lučan.

Nová jednopatrová budova bude sloužit především jako zázemí pro hasičský vůz. V prvním patře bude denní místnost pro hasiče. „Ve stávající budově bude sociální zázemí, sušárna oděvů. Vedle ještě přistavíme věž na sušení hadic,“ vyjmenoval aktivity starosta. Pokud v rozpočtové rezervě objeví potřebných osm set tisíc korun, tak se stará budova dočká i nového pláště a střechy.