Bouřky se Olomouckým krajem přehnaly ve dvou vlnách, v podvečer zasáhly Přerovsko, po půlnoci se přesunuly na Šumpersko a Olomoucko.

„Celkem hasiči od půlnoci pátku 11. srpna do šesté hodiny ranní zasahovali u devadesáti událostí. Jednalo se především o popadané stromy a větve na komunikacích, drátech elektrického vedení, autech a cyklostezkách,“ informovala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

V Šumperku silný vítr poškodil plechovou střechu. Hasiči spadlé kusy plechu posbírali a střechu zajistili.

Na několika místech popadaly stromy i na železniční tratě.

Po noční bouřce bylo porušeno trakční vedení a zabezpečovací zařízení ve stanici Třebovice v Čechách, kvůli čemuž vlaky na koridoru z České Třebové na Moravu nabíraly zpoždění. Podle webu Českých drah nejezdily vlaky mezi stanicemi Česká Třebová a Rudoltice v Čechách od 5.40 hodin, provoz bez omezení byl obnoven v 7:10.

I v pátek ráno byly terénu stále desítky jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Podle dostupných informací nebyl při událostech nikdo zraněn.

V kraji se počet zásahů profesionálních hasičů směny sloužící od 7 hodin ráno ve čtvrtek do páteční sedmé hodiny ranní vyšplhal na 249 výjezdů. Běžně hasiči v průměru za jednu směnu zasahují u šestnácti událostí. V terénu bylo během bouřek i devětaosmdesát jednotek dobrovolných hasičů.