Tým je dvoučlenný a složený z profesionálních hasičů, kteří mají zdravotnické vzdělání a během minulého týdne absolvovali školení na infekčním oddělení prostějovské nemocnice. Posádky mají k dispozici vyčleněné a označené vozidlo.

„Hasiči jsou vybaveni ochrannými prostředky jako odběrové týmy ve zdravotnických zařízeních. Chrání je jednorázové obleky, zástěry, holínky, dvoje rukavice, brýle, štít a respirátor,“ informovala mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Mobilní odběrový tým bude nasazen především v ohniscích nákazy, kde se předpokládá velký počet nakažených. Například ve střediscích sociální péče, pečovatelských domech a domovech pro seniory.

Profesionální hasiči nadále pokračují v pravidelné dekontaminaci odběrových stanů a dezinfikují veřejné budovy, kde se vyskytla nákaza.

„Využíváme k tomu pět dekontaminačních přístrojů, takzvaných mlhovačů, které jsou schopny během čtyřiceti sekund dezinfikovat místnost velkou jako školní třída. Podíleli jsme se také na distribuci ochranných prostředků pro školská zařízení,“ popsala Lucie Balážová.