„Z Nemocniční ulice se do objektu Robotárny v Lidické ulici přestěhovalo pracoviště prevence, integrovaného záchranného systému a služeb ochrany obyvatelstva a krizového řízení, telefonní čísla zůstávají stejná," sdělil ředitel územního odboru šumperského hasičského záchranného sboru Martin Žaitlik.

Zásahová jednotka sice ještě na stanici v Nemocniční ulici zůstává, přemístí se ale také. Pravděpodobně už za několik týdnů. „Hasičská jednotka bude sídlit v areálu bývalé plynárny u světelné křižovatky v Žerotínově ulici.  Bude tam mít zázemí a podaří se nám tam uskladnit i veškerou techniku," dodal Martin Žaitlik.

Demolice staré stanice by měla začít v listopadu. Stavba nové budovy pohltí kolem sta milionů korun z rozpočtu ministerstva vnitra.

Základnu v Nemocniční ulici užívají profesionální hasiči od 60. let minulého století, část budovy ale pochází dokonce už z 19. století. Současným požadavkům prostory dávno nevyhovují. Do garáží se již nevejde technika, ve špatném stavu jsou i rozvody odpadů a elektřiny. Zpočátku se sice uvažovalo o rekonstrukci stanice, ale nakonec se ukázalo, že zbourání starého a stavba nového objektu bude levnější.

Na novou hasičskou zbrojnici ale už také netrpělivě čeká Sbor dobrovolných hasičů v Temenici. Tamní poloprofesionální jednotka funguje pod hlavičkou města, to také financuje stavbu nových prostor. Původní zbrojnice byla zbourána už loni, takže jednotka sídlí ve velmi provizorních podmínkách v garáži. Nyní je vypsána soutěž na dodavatele stavby, s pracemi by se mělo začít v červenci.