Děti střílely ze vzduchovky na terč, skákaly na trampolíně, jezdily na laně.

„Vyzkoušel jsem skoro všechno, kromě lanovky, z té mám strach,“ přiznal šestnáctiletý René Diro.

Děti se pod vedením malých hasičů pustili i do požárního útoku.

„Šlo jim to bezvadně. Až jsme se divili, jak moc dobře. Některé z dětí jsou vyslovené talenty,“ chválil je velitel vikýřovických hasičů Jaroslav Škrabal.

Za splnění úkolů sbírali školáci body, které později proměnili za sladkosti.

Nápad pomoci dětem, které v životě neměly štěstí na rodinu, se zrodil v hlavě vikýřovického hasiče Radka Doubravy o Vánocích.

„Díval jsem se na televizi a viděl, jak děti i na svátky zůstávají v domovech a chtěl jsem pro ně něco udělat. Navrhl jsem to našim hasičům a oni byli nápadem nadšení,“ řekl Doubrava.

Volba pro jesenický domov byla podle něj jediná možná.

„Jesenicko je dál od Olomouce. Sem do Skorošic jezdíme na tábor. Loni jsme tady pomáhali při povodních v Tomíkovicích a v České Vsi, proto jsme se rozhodli pomoci právě dětem z tohoto kraje,“ řekl Doubrava.

Do akce pro jesenický domov se zapojily prakticky celé Vikýřovice. Děti mezi sebou sesbíraly hračky. Dobrovolní hasiči mezi sebou vybrali pět tisíc korun. Dalších šest a půl tisíce korun přidali lidé z obce a dva tisíce korun poslal do Jeseníku spřátelený sbor z Holasic u Brna.

„Právě děláme rekonstrukci domu, vybavujeme pokoje novým nábytkem, takže se nám finanční pomoc hodí a moc za ni děkujeme,“ řekla vedoucí vychovatelka jesenického domova Jana Kapušová.

Hasiči s sebou přivezli do Jeseníku i malířské barvy, hračky a několik jízdních kol. Z těch měli největší radost hlavně kluci.

„Kol máme nedostatek, takže další bicykly vítáme,“ ocenila dárek Kapušová.