„Náš sbor se rozhodl zpříjemnit alespoň pár chvilek dětem, které nemají v životě tolik štěstí. Proto jsme se obrátili na Krajský úřad v Olomouci, aby nám předal kontakty na dětské domovy. Nakonec jsme se rozhodli pro domov v Jeseníku. Jeden z důvodů pro tento výběr bylo i to, že Jesenicko je na tom po hospodářské stránce nejhůře v kraji,“ vysvětlil člen vikýřovických hasičů Radek Doubrava.

On a další dobrovolníci uspořádají pro obyvatele domova Dětský den. Ten se uskuteční v sobotu 5. června.

„Vše chceme uspořádat hlavně za pomoci našich dětí z oddílu mladých hasičů. Dospělí budou jen přihlížet a starat se o bezpečnost a pomáhat s náročnějšími atrakcemi,“ vysvětlil Doubrava.

Uvedl, že akci mohou uspořádat především díky dárcům, kteří na akci zapůjčí techniku a vozidla.

„Spojili jsme se také s našimi přáteli ze Sboru dobrovolných hasičů z Holasic u Brna, kteří poslali dětem hračky, plyšáky i finanční dar. Dále do Jeseníku dovezeme jízdní kola a další věci, které nám sponzoři slíbili dodat do konce týdne,“ vyjmenoval Doubrava.

Děti se mohou těšit například na skákací hrad. „Další atrakce budou v naší režii. Děti si vyzkoušejí požární útok, povozíme je na lanovce, zastřílejí si ze vzduchovky a otestují své dovednosti v dalších disciplínách,“ dodal dobrovolný hasič.