Starosta obce Radim Sršeň se jako organizátor festivalu podle zpěvačky ještě před odvoláním její účasti na festivalu choval vulgárně a urážel ji.

Dolnostudénský starosta Sršeň se ale již dříve vyjádřil, že se žádného pochybení nedopustil a omlouvat se zpěvačce ani jejímu managementu nebude.

Sporem se nyní navíc zabývá policie, agentura MM totiž podala na Radima Sršně trestní oznámení.

„Celá ta kauza je úplně absurdní, vůbec si nemyslím, že by se takovou věcí měli zabývat soudy či policie,“ řekl Radim Sršeň.

Agentura MM Praha, která Helenu Vondráčkovou zastupuje, zrušila účast umělkyně údajně kvůli klamavé reklamě ze strany pořadatelů, tedy obce Dolní Studénky. Na plakátech i internetu totiž podle agentury propagovala vystoupení zpěvačky jako společný koncert s Václavem Neckářem. Na plakátu přitom byly fotky obou interpretů, u každé byl však uveden jiný čas vystoupení.

Klíčový telefonát

Zpěvačka Helena Vondráčková teď poprvé sama okomentovala klíčový telefonát mezi starostou obce a jejím managementem, který proběhl ještě před zrušením jejího vystoupení.

„Já jsem slova pana starosty slyšela, protože daný hovor byl na hlasitém odposlechu. Jeho chování mne šokovalo! Na první poslech bylo zřejmé, že nebyl ve střízlivém stavu a na slušně podané výtky naší asistentky, že klame naše fanoušky, tím, že vstupenky prodává na společný koncert mne a Vaška Neckáře, reagoval urážkami, mluvil vulgárně a tím vlastně způsobil situaci, kdy můj management odmítl podepsat na dané vystoupení smlouvu,“ uvedla Helena Vondráčková s tím, že starosta Sršeň tak způsobil agentuře MM Praha škodu přesahující tři sta tisíc korun.

Nikoho jsem neurážel, říká starosta

Radim Sršeň popírá, že by někoho urážel.

„Rozhodně jsem nebyl opilý, při telefonátu jsem držel v náručí ročního syna, byla přítomná celý rodina. Napadla ani jedna vulgarita. A vytahovat takové nesmysly po více než měsíci považuji za prázdninový šprým,“ komentoval Sršeň.

Nicméně zpěvačka by ráda v budoucnu pro své příznivce v Dolních Studénkách vystoupila. Z toho ale nic nebude.

„Do té doby, dokud zmíněný starosta Sršeň v sobě nenajde tolik odvahy, aby se za své neomalené chování omluvil, a uhradil způsobenou škodu, o ničem podobném neuvažuji,“ dodala zpěvačka.