Šanci najít nové uplatnění mají zájemci ve strojírenství, elektrotechnice, stavebnictví, zdravotnictví, lázeňství, dopravě nebo v papírenském a plastikářském průmyslu či v sociální oblasti.

„Na burze se bude prezentovat dvacítka perspektivních zaměstnavatelů ze Šumperska a okolí. Nebudou chybět ani zástupci středních a vysokých škol, kteří představí své vzdělávací programy," řekl ředitel šumperské pobočky úřadu práce Ivo Bartl.

Všichni, kdo hledají práci, dostanou jedinečnou příležitost kontaktovat na jednom místě během jediného dne více potencionálních zaměstnavatelů. Proto by si s sebou měli vzít životopisy s kontaktními údaji a informacemi o dosaženém vzdělání a praxi.

Na burze bude mít zastoupení také Úřad práce ČR. Jeho specialisté poradí lidem nejen při výběru vhodného povolání nebo rekvalifikace, ale také jim pomohou s orientací ve vzdělávací nabídce škol. Návštěvníci tak získají přehled, co v dnešní době zaměstnavatelé v našem regionu potřebují a o jaké profese je největší zájem.

Organizátoři chystají také různé zajímavosti a doprovodné akce. „Žáci a studenti se mohou těšit na vědomostní soutěž o atraktivní ceny, která bude probíhat přímo ve stáncích vystavovatelů," doplnil regionální manažer Svazu průmyslu a dopravy ČR Richard Koubek.

Burza práce je určená nejen nezaměstnaným a těm, tkeří chtějí změnit místo, ale také čerstvým absolventům škol, stávajícím studentům nebo žákům základních škol a jejich rodičům. Jejím hlavním cílem je zvýšit zájem účastníků o profese, které jsou na trhu práce dlouhodobě nedostatkové.

Vstup i veškeré poradenství budou pro návštěvníky zdarma. Burza práce bude otevřená v Domě kultury od devíti do sedmnácti hodin.