Peníze jsou určené na činnost druholigového týmu Draků i pronájem ledové plochy.

Nyní je již jisté, že i přes velké existenční potíže Draci sezonu dohrají.

Méně jasná je ale budoucnost šumperského ligového hokeje.

Vedení klubu již před časem přiznalo, že se dostalo do velkých finančních nesnází po výpadku klíčového sponzora z důvodu jeho nenadálých zdravotních potíží.

„Přežíváme ze dne na den a z týdnu na týden, ale je na mě, abych se situací vypořádal. Přiznání dotace ze strany města je dobrou zprávou, ale pokud bych tyto peníze čerpal na zaplacení dluhů, není to řešení,“ konstatoval ředitel klubu Vladimír Velčovský.

Dodal, že o finančním krytí nadcházející sezony bude zřejmě rozhodnuto až na jaře příštího roku.

Bez debaty

Schválení příspěvku, kterým město hokejistům přispívá každoročně, prošlo na veřejném jednání městského parlamentu bez jakékoliv debaty. Ta se ale očekávala.

Už v minulosti totiž někteří zastupitelé vyjádřili názor, že je radnice k hokejistům štědrá až příliš, na rozdíl od jiných sportovních týmů.

„Na téma hokeje jsme měli se zastupiteli pracovní jednání, kde bylo vše kolem financování vysvětlené. Pokud by nastala situace, že by druhá liga na podzim příštího roku nepokračovala, dotace nebude vyplacená v plné výši,“ sdělil místostarosta Tomáš Spurný.

Město totiž příspěvek přiděluje pro kalendářní rok, to znamená na zbytek současné sezony, která končí na jaře a na začátek následující.

Dotují i jiní, ale méně

Mužský hokej standardně dotují i ostatní města, některá ale méně.

Ve skupině s Draky je například i tým Hodonína.

„Na ligový hokej letos město dalo dva a půl milionu korun, což je příspěvek na nájem ledu, mzdy hráčů, dopravu, rozhodčí i vybavení. Rozpočet klubu je přitom zhruba kolem šesti milionů korun ročně, zbytek peněz si musí zajistit sám,“ uvedl místostarosta Hodonína Ladislav Ambrozek.

Ve Valašském Meziříčí je to ještě méně.

„Na činnost klubu hokejistů jde ročně milion a půl korun,“ uvedla mluvčí města Valašské Meziříčí Renata Votrubová. Město ovšem hradí provoz ledové plochy, což ročně vyjde na 2,8 milionu korun.