„Výběrová řízení na obsazení pozice náčelníka byla vypsána pro oblasti Jeseníky, Beskydy, Orlické Hory a Krkonoše, pro další tři horské oblasti v rámci České republiky se nyní připravují. Jedním z důvodů bylo to, že někteří náčelníci působí ve funkcích více než patnáct let a nová výběrová řízení se dlouho nekonala,“ sdělil mluvčí Horské služby České republiky Radek Zeman.

Michal Klimeš působil na postu náčelníka osmnáct let. Jedním z úkolů, který jeho nástupce v nadcházejícím období čeká, je zajistit stavbu základny pro horskou službu v Koutech nad Desnou, kde se nachází jeden z největších lyžařských areálů v Jeseníkách.

Horská služba každoročně v Jeseníkách létě i v zimě ošetří stovky úrazů, některé z nich bývají vážné. Naposledy pro minulý víkend v souvislosti se zraněnými turisty v součinnosti se členy horské služby zasahoval také záchranářský vrtulník. Loni Horská služba Jeseníky slavila padesáté výročí od svého vzniku. V současné době má téměř šedesát členů a působí v sedmi okrscích.