„Povrch sjezdových i běžeckých tratí zůstává zledovatělý. Upozorňujeme na to lyžaře, týká se to především odpoledních hodin, ráno jsou ještě tratě upravené. Pády jsou na tvrdou podložku, sníh je rychlý. Ve středu jsme měli v Jeseníkách několik případů otřesů mozků,“ uvedl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Varování podle něj platí i běžkaře.  „Na některých běžeckých tratích je povrch rovněž zledovatělý, takže je třeba se pohybovat se zvýšenou opatrností. Hrozí uklouznutí a následný pád po prudkém svahu. Byl to i nedávný tragický případ v Beskydech,“ dodal Michal Klimeš.

Podle provozovatelů lyžařských středisek jsou sjezdovky v nejlepším stavu po ránu, kdy jsou upravené. V odpoledních hodinách již pod sedřenou vrstvou začne vystupovat tvrdý podklad. „Svahy upravujeme každý den až do noci, kdy na ně nahrnujeme sníh. Ale nyní sněží, takže podmínky o víkendu budou optimální,“ řekl Petr Marek z areálu K3Sport v Koutech nad Desnou. Ve zmíněném středisku se navíc v sobotu bude konat finále soutěže Miss Nordica, kde se představí deset finalistek z internetového hlasování. Pro diváky by se mělo jednat o atraktivní podívanou.

Rolby jsou neustále v permanenci také v Petříkově. „Není to zas takový problém, povrch vždy ráno rolbami rozjedeme, led se musí neustále narušovat,“ řekl majitel areálu Kaste František Kaštyl. Podotkl, že lyžařské podmínky jsou v Petříkově i nadále výborné, na svazích jeho střediska leží stále až 140 centimetrů sněhu.

V Jeseníkách kleslo v týdnu lavinové nebezpečí na druhý stupeň, ke snížení nebezpečí přispělo mrazivé počasí. Na horách nyní vystřídala slunečné počasí oblačnost. Teploty se pohybují od sedmi do čtyř stupňů pod nulou.