„Na Ovčárně připadlo kolem dvaceti centimetrů, v celých Jeseníkách v průmětu kolem deseti. V provozu jsou stále všechny výše položené areály, i když návštěvnost je již slabší. Ale to je vždy od poloviny března, kdy končí termíny jarních prázdnin,“ sdělil Jaroslav Tejnský ze stanice Horské služby na Ovčárně.

Se sezonou se naopak již minulý týden rozloučili v areálu Oáza v Loučné nad Desnou. „I když bohužel zaznamenávám úbytek hostů, přesto letošní sezona dopadla lépe než minulá,“ zhodnotil majitel areálu Oáza Leoš Klaban.

Většina provozovatelů zimních středisek předpokládá, že sníh ještě nějaký den vydrží. Na většině sjezdovek stejně jako základní vrstva leží technický sníh. Konec sezony se ale již pomalu blíží, svahy jsou ve všedních dnech téměř prázdné.

„Od příštího týdne budeme nejspíš v provozu jen o víkendech, připravujeme výrazné slevy na jízdné. Mohly by být až padesátiprocentní,“ sdělil majitel areálu v Koutech nad Desnou Tomáš Kareš.

Aktuální sněhová pokrývka v Jeseníkách

Z níže položených středisek jsou optimální podmínky pro lyžaře i v areálu Klepáčov, kde se již rovněž jezdí za mimosezonní ceny.

Slušné podmínky najdou také příznivci běžeckého lyžování, kteří ovšem za kvalitnějším sněhem musejí zamířit do vyšších poloh. Přehled všech upravovaných bežkařských tras lze najít na internetových stránkách www.ok-tourism.cz/jeseniky. Informace jsou aktualizovány každý pátek.

V Jeseníkách stále platí druhý, tedy mírný stupeň lavinového nebezpečí. Před vstupem do lavinových katastrů přesto Horská služba návštěvníky hor důrazně varuje.