V minulých dnech navíc opět připadl čerstvý sníh „Za poslední dva dny připadlo na Ovčárně kolem třinácti centimetrů. Teploty se zatím pohybují kolem pěti stupňů pod nulou,“ sdělil dispečer ze stanice horské služby na Ovčárně pod Pradědem.

Většina provozovatelů zimních středisek předpokládá, že se bude lyžovat minimálně do konce března. Na většině sjezdovek leží jako základní vrstva technický sníh, přírodního sněhu ale díky vydatným srážkám stále přibývá.

Lyžařů, kteří již platí mimosezonní jízdné, ovšem ve všední dny na svazích mnoho není a ani o víkendech nejsou sjezdovky nijak přeplněné.

„Lyžování je nyní skvělé, daleko lepší než na začátku března, kdy byl povrch sjezdovek rozměklý. Jen lidí je málo, zachraňují nás jedině víkendy. Letošní březen byl návštěvností nejslabší za poslední roky. Vzhledem ke dvěma posledním špatným sezonám si nejspíš lidé nechtěli lyžování na březen plánovat,“ řekl majitel areálu Proskil v Branné Rostislav Procházka. Naposledy si lidé mohou přijet do Branné zalyžovat 4. dubna.

Naopak se sezonou se tento víkend rozloučí v areálu Kareš v Koutech nad Desnou. „O víkendu budeme v provozu naposledy a za poloviční jízdné. Bohužel již není zájem, tak od pondělí provoz ukončíme,“ řekl majitel areálu Tomáš Kareš.

Slušné podmínky v Jeseníkách najdou také příznivci běžeckého lyžování. Upravené a kvalitní jsou trasy kolem Švýcárny, Karlova, Paprsku i Branné. Přehled všech upravovaných bežkařských tras lze najít na internetových stránkách www.ok-tourism.cz/jeseniky. Informace jsou aktualizovány každý pátek.

V Jeseníkách nyní platí třetí stupeň lavinového nebezpečí, ještě minulý týden Horská služba udávala dvojku. Před vstupem do lavinových katastrů Horská služba návštěvníky hor důrazně varuje

Sněhové zpravodajství