„V podstatě se jednalo o počmáraný kus papíru, nabídka byla nekompletní a budila velké pochybnosti," uvedl tajemník šumperské radnice Petr Holub. Údajně se mělo jednat o firmu z Olomouce.

Hotel Sport nyní ve své režii provozují Podniky města Šumperka (PMŠ), které spravují městský majetek. Do něj patří i komplex zimního stadionu a hotelu, v němž se vystřídala řádka podnikatelů.

Nejdříve byl v 90. letech minulého století vydražen v malé privatizaci, záhy ho ale vlastník přestal provozovat. V roce 1997 zastupitelé schválili odkoupení hotelu, takže přešel do majetku PMŠ. Posledním nájemcem byla firma Jirdos, která činnost ukončila na konci roku. Jenže po ní zůstaly dluhy za energie ve výši přes pět milionů korun, které postupně narůstaly řadu let. Nyní město podniká právní kroky, aby částku vymohlo.

Kvůli pohledávce z funkce navíc odstoupil tehdejší ředitel PMŠ Luděk Šperlich. Ten je prozatím pověřený řízením městské firmy, do konce ledna bude na ředitelské místo vypsáno výběrové řízení.

„Je třeba objektivně říci, že provoz hotelu a zimního stadionu je propojen tak, že absolutní oddělení všech služeb či zajištění měření všech dodávek energií pro jednotlivé provozovatele, je nemožné," konstatoval předseda představenstva PMŠ Zdeněk Brož. Jak se rovněž shodují někteří zastupitelé, je otázkou, zda vůbec hotel může být ziskový. Nezájem o pronájem ukazuje, že patrně nikoliv.

V hotelu Sport se nachází osmnáct pokojů s osmačtyřiceti lůžky. Součástí je také restaurace, tři salonky a pivnice.