Na hrací ploše je již nový hladký beton, na který ještě jedna vrstva přijde. V současné době se instaluje chladící technologie na výrobu ledu, což mimo jiné obnáší zabudování čtyřiceti kilometrů trubek. Hotová je i novostavba rolbovny, v níž se také bude nacházet nová technologická část.

Při stavebních pracích se podařilo navíc nějaké peníze neplánovaně peníze ušetřit.

„Například se počítalo, že se bude muset podloží pod původní deskou vybrat do větší hloubky, ale sondy ukázaly, že to může být podstatně méně. Také staré kovové trubky se nám podařilo za nečekaně výhodnou cenu prodat do sběru a získali jsme za ně čtvrt milionu korun," uvedl šumperský místostarosta Tomáš Spurný.

Udělají i nové podlahy 

Úspory tak umožní provést více prací, než bylo původně v plánu.

„Bude se jednat o nové podlahy kolem hrací plochy i opravy zadních vstupů," doplnil Tomáš Spurný.

Vše bude hotové k poslednímu červenci, pokud se by se dílo protáhlo, dodavatelská firma by platila nemalé sankce.

Zakázku provádí firma Energo Choceň, která zvítězila v soutěži na dodavatele nejnižší cenou. Přepokládaný rozpočet byl kolem padesáti milionů, firma ale nabídla cenu dvaatřicet milionů korun. Své postupy ale firma bedlivě střeží, konkurence prý nespí. Staveniště je přísně hlídáno a redaktorům Deníku například stavebníci nedovolili fotografovat montáž technického zařízení ani používané komponenty.

Na řadu přijde zateplení objektu

Díky vysoké dotaci je nyní už reálné, že rekonstrukce stadionu bude už příští rok pokračovat zateplením celého komplexu.

Výměna „útrob" stadionu přišla v nejvyšší čas, donedávna používané zařízení i rozvody byly totiž zastaralé a navíc se při výrobě ledu používalo pět tun čpavku. To představovalo největší bezpečnostní riziko v celém kraji. Množství toxického čpavku se nyní sníží na pětinu. Modernizace technického zázemí haly bude představovat výraznou úsporu provozních nákladů v řádu statisíců korun. Ještě výrazněji se peníze ušetří po zateplení. Město dosud provoz stadionu dotovalo zhruba třemi a půl miliony korun ročně.

Areál zimního stadionu je majetkem Podniků města Šumperka, což je společnost založená radnicí. Stadion v současné době využívá profesionální klub prvoligového hokeje Hokej Šumperk 2003 s r.o i dětské a mládežnické týmy. Zastřešená hala byla dostavěna v roce 1969 v takzvané akci „Z," provozní vstupní budova, což je dnešní hotel Sport, o tři roky později. Stáří i tehdejšímu způsobu stavby za pomoci dobrovolníků současný stav stadionu odpovídá. Často se totiž musel používat nekvalitní materiál a i některé práce byly prováděny ne příliš odborně.