Od své matky, kobylky Gáhiry, se nohaté mládě hne jen na několik kroků. I když na to nevypadá, je to kojenec a kojencem zůstane ještě možná pět měsíců.

Dostalo jméno Bagir. „Otec hříběte přicestoval z Ameriky, koupila ho majitelka z Prahy a u nás ho ustájila na dobu karantény. Naší odměnou bylo připuštění kobylky,“ řekl majitel stáje Milan Kyselý. Na plány s hříbětem je podle jeho slov ještě brzy, i když předchozí potomstvo hřebečka běhalo v Americe úspěšně.

„Chov u vytrvalostních dostihů je běh na dlouhou trať. Kůň může totiž závodit až v šesti letech,“ řekl Milan Kyselý. Obě jeho děti závodí. Dcera Kateřina startovala letos velmi úspěšně na President Cupu ve Spojených arabských emirátech, kde z 64 jezdců dojela sedmá. Trasa závodu vedla pouští mezi Dubají a hlavním městem Abu Dhabi a Katka si mohla půjčit koně z prezidentovy stáje.

Letos v červnu čeká Katku ještě závod na Světovém festivalu v Itálii. Její bratr Jakub startuje v listopadu na Sultan Cupu v Malajsii, kde se příští rok koná mistrovství světa. Rodina Kyselých má dnes ve stájích sedmnáct dospělých koní. K hříbátku Bagirovi přibudou brzy dvě další.