Kvůli času nutném pro růst trávníku a zapojení drnu si na novém hřišti zahrají fotbalisti z SK Sulko až příští rok. Do té doby zajistí údržbu nová vřetenová travní sekačka. Její pořízení opět podpořilo město i kraj po devadesáti tisících korunách, na investice vynaložily vlastní prostředky také Sportovní kluby a fotbalový oddíl.

„Do městského stadionu investuje město ve spolupráci se Sportovními kluby dlouhodobě. Přírodní a umělé hřiště přichází na řadu po rekonstrukci atletického oválu a budovy kuželny. Současně diskutujeme možnosti dalšího rozvoje stadionu včetně umístění lezecké stěny,“ objasnil záměry města starosta František John.

Současně chystají Sportovní kluby Zábřeh ve spolupráci s městem další investici, rekonstrukci umělé trávy.

„Umělý trávník na tréninkovém hřišti je již na hraně své životnosti, na konci září jsme proto požádali Národní sportovní agenturu o dotaci. Rozpočet na rekonstrukci je sedm milionů korun,“ doplnil předseda Sportovních klubů Zábřeh Josef Tempír. Zastupitelstvo města odsouhlasilo příspěvek 2,1 milionu korun, také u této investice se počítá s vícezdrojovým financováním.